ORMAN YANGINLARI VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ.

Türkiye son yangınlarla yaklaşık 60-70 bin hektar ormanını kaybetti. Bir hektarın 10.000 m2 yani 10 dönüme eşit olması düşünülürse yanan alan daha belirgin olarak gözümüzde belirir.

Devamı » 14 Ağustos 2021

5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ

5 Haziran 1972 yılında, BM Stockholm Konferansı’nda insanların çevre ile ilişkisi üzerinde durulmuş ve 5 Haziran, Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Çevre Günü olarak kabul edilmiştir.

Devamı » 04 Haziran 2021

TÜRKİYE DÜNYANIN ÇÖPÜNÜ PARAYLA ALIYOR.

Geçtiğimiz günlerde bir TV kanalında İngiltere’den ithal edilen plastik ağırlıklı çöplerin geri dönüştürülmeyip boş alanlara gelişigüzel atıldığı, hatta önemli su toplama havzalarına ve akarsu yataklarına döküldüğünü görünce çok üzüldüm.

Devamı » 14 Temmuz 2021

HIDRELLEZE DAVET

Dünya’da darda kalanların yardımcısı Hızır ile denizlerin hakimi İlyas’ın yeryüzünde buluştukları gündür Hıdrellez.

Devamı » 07 Mayıs 2021

GENEL KURULUMUZ 27 MART 2021 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yeşil Düzce Çevre ve Kültür Derneği 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı 27.03.2021 tarihinde yapılarak, görüşme ve öneriler sonucunda Yönetim Kurulu’nun görev dağılımı aşağıdaki gibi gerçekleştirilmiştir.

Devamı » 22 Nisan 2021

BUĞDAY DERNEĞİ İLE ONLİNE TOPLANTI

Yesil Düzce Cevre ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri,16 Nisan 2021 tarihinde Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği üyelerıyle Zoom üzerinden on line toplantı düzenledi.

Devamı » 22 Nisan 2021

KİMSE DAĞIN BAŞINA FABRİKA KURMAZ

Yeni kurulan ve hedefi yaşadığımız şehrin doğasına sahip çıkmak olan Yeşil Düzce Çevre ve Kültür Derneği’nden Ünlü Müteahhit Ali Ağaoğlu’nun Yığılca yatırımı konusunda dikkat çeken bir açıklama geldi.

Devamı » 12 Nisan 2021

LASTİK YAKMA DÜZCEYİ AYAĞA KALDIRDI

Türkiye Büyük Millet Meclisi\'nde görüşülen ve ömrünü tamamlamış lastiklerin yakılması ile çalışacak elektrik üreten tesislerin kurulması konusundaki kanun teklifine Düzce’de bulunan kitle örgütleri tepki gösterdi. Düzceliler bölgelerinde büyük hava kirliliği yaratan bu tesislere yenilerinin eklenmesinden endişe ediyor.

Devamı » 21 Nisan 2021

YEŞİL DÜZCE DERNEĞİ KURULDU

Yeşil Düzce Çevre ve Kültür Derneği Başkanı Haluk Velioğlu, derneğin kuruluş amacı hakkında bilgiler verdi. Velioğlu, “Düzce tarih boyunca “Yeşil Düzce” olarak anıldı. Kamyoncularımız, şoför esnafımız araçlarının arkalarına “Yeşil Düzce” yazardı. Herkes “Yeşil Düzce”li olmaktan onur duyardı.

Devamı » 22 Nisan 2021